6/4
Gotické oblečení / Trendy, účesy a doplňky

Gotické oblečení / Trendy, účesy a doplňky

6. dubna 2012 v 20.00, Gothic, Oblečení

V dnešním článku se podíváme na Gotické oblečení, ovšem nejdříve si přiblížíme také počátky Gothického rocku, abychom si přiblížili události, které stojí za dnešní podobou Gotického stylu oblékání, a také si připomeneme pár historických skutečností, abychom si osvěžili paměť.

Něco málo z historie

Vznik Gothického rocku byl v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století, přičemž nejvíce příznivců měl ve Velké Británii, USA a v západních světech. Specifickými znaky jsou temná melancholická atmosféra a čerpání inspirace z gotických románů, z čehož je v podstatě odvozen název stylu. Mezi hlavní náměty patří hororové či romantické prvky, které se ve velkém přenesli do oblečení, které příznivci tohoto stylu nosí, ovšem o tom až později. Počátky Gothic rocku mají na svědomí post-punkové skupiny jako Siouxsie and the Banshees, The Cure Joy Division či Specime, ovšem o revoluci se postaralo až seskupení Bauhaus s písní Lugosi´s dead, která je často označována za hymnu gothic rocku.

Gotické oblečení / Trendy, účesy a doplňky (http://www.blackstyle.cz)

Současnost

Následující roky přinesli několik vln gothic rocku a postupně se tento trend rozšiřoval po celém světě, proslavilo se mnoho skupin (například Public Image Limited, Joy Division nebo Christian Death), propadlo mu mnoho fanoušků a ovlivnil nejeden hudební styl. Ovšem dnešní podobu hudební stylu gothic vnímáme trochu jinak a stojí za ním především skupiny Evanescence, Nightwish nebo zpěvák Marilyn Manson.

Něco málo z historie jsme si připomněli, nyní je tedy čas na aktuální trendy v Gothic stylu, takže se hned podíváme na oblečení. Příznivci Gothic stylu se vyžívají v černé barvě, nesmějí chybět i výraznější doplňky, především prsteny a řetězy. Samozřejmostí jsou výrazné potisky s různými motivy (lebky, andělé a mýtické postavy) a také nevšední účesy, kde znovu převažuje černá barva.

S výběrem správného Gothic šatníku vám vypomůže obchod Metalshop.cz, který nabízí nepřeberné množství oblečení od světoznámých značek.

Gotické oblečení / Trendy, účesy a doplňky (http://www.blackstyle.cz)Gotické oblečení / Trendy, účesy a doplňky (http://www.blackstyle.cz)Gotické oblečení / Trendy, účesy a doplňky (http://www.blackstyle.cz)

zdroj: metalshop.cz

Baví nás oblečení pro rockery, metalisty, punkery i emo fans.