4/12
Co je to black metal?

Co je to black metal?

4. prosince 2011 v 00.00, Metal

Black metal je v prvé řadě hudební styl a subkultura metalu, která vznikla v první polovině 80. let 20. století. Black metal lze definovat, jakožto podstyl metalu. Vyvinul se z thrash metalu, který má kořeny v hardcore punku, speed metalu, punk rocku i tradičním heavy metalu, a je pro něj typická temná a surová atmosféra, která se u trash metalu neobjevuje, na rozdíl od brutality, která je pro trash sound typická. Blackmetal sám je mnohými považován za extrémnější směr metalu. Vokální stránka tvoří skěkok, chrochtání a výrazné ječení.

Tematicky se opírá o antikřesťanskou a satanistickou lyriku, zmiňuje také pohanství, válečnou tematiku, nihilismus, stejně jako skutečné kapely, jež se zaobírají mytologií, filozofickými úvahami, historií i velebením matky přírody. Hudební úroveň je většinou nižší kvality, jako ukázka odporu vůči komerčním kapelám a hudebnímu průmyslu.

Za podžánry black metalu jsou považovány ambient black metal a symphonic black metal.

Mezi black metalové skupiny se řadí například kapely Arcturus, Belphegor, Borknagar, Cradle of Filth, Dimmu Borgir, Gorgoroth, Immortal, Lucifugum, Marduk, Master's Hammer, Mayhem, Naglfar, Stíny plamenů, Törr, Ulver či Venom.

zdroj: wiki + internetové zdroje

Baví nás oblečení pro rockery, metalisty, punkery i emo fans.