18/10
EMO Styl – oblečení, vlasy, psaní, pravidla

EMO Styl – oblečení, vlasy, psaní, pravidla

18. října 2011 v 13.00, EMO

Před několika měsíci by prakticky skoro nikdo nevěděl, co znamená pojem EMO, ovšem díky přelomovému roku 2011, dokáže snad každý vymyslet jednoduchou definici pojmu EMO. BlackStyle.cz samozřejmě nemůže zůstat pozadu, proto jsme si pro vás připravili delší článek o tomto fenomenální stylu. Příjemné čtení přejeme.

EMO Styl – oblečení, vlasy, psaní, pravidla (http://www.blackstyle.cz)

Nejprve si zmíníme pár informací o stylu samotném, níže se budeme věnovat oblékání, účesům a líčení. Výraz EMO vznikl z anglického emotions, jehož překlad snad všichni znáte. Příznivci EMO stylu mají blízko k přecitlivělosti, romantice ale i k sebepoško­zování. Hlavní inspirací EMO stylu je samozřejmě hudba, která vychází především z punk rocku.

Zaměřme se především na pravidla oblekání, které charakterizuje několik základních znaků. Ovšem málokdo už tuší, že EMO oblečení se dělí na dvě skupiny. První je takzvaný indie EMO, který vychází ze scény devadesátých let, kdy letěl indie rock a punk rock. Pro příznivce indie EMO jsou příznačné obnošené džíny a těsnější trička. Většina z nás však zná spíše tu druhou variantu, u které jsou hlavními znaky černé kalhoty, conversky a upnuté tričko.

EMO Styl – oblečení, vlasy, psaní, pravidla (http://www.blackstyle.cz)

Výrazné účesy patří také mezi značky EMO módy, určitě znáte černé nažehlené vlasy, ovšem EMO v sobě kloubí mnohem víc. Vlasy si určitě zaslouží víc odstínů, i přes to, že černá je absolutní základ, blond, červená ani růžová nejsou tabu. Vlastní fantazie vám ukáže ten správný směr. Jak na EMO líčení jsme vám tu sem už jednou psali, zde naleznete článek. Dokonce jsme vám připojili i video tutorial, takže myslím, že líčení podle stylu EMO je naprosto jasné.

Závěrem bychom chtěli upozornit i na EMO psaní, na které jste již určitě v minulosti narazili. Mezi velmi známé úpravy patří záměna písmene J za Y a V za W. Často se také setkáváme se smajlem XD. Pár základních rysů stylu EMO jsme si tu vypsali, těším se na vás do ulic.

fotky: thinstock

Baví nás oblečení pro rockery, metalisty, punkery i emo fans.