23/5
Hudba jako nesmrtelný světový hit!

Hudba jako nesmrtelný světový hit!

23. května 2012 v 10.30, Metal, Obchody, Oblečení, Ostatní, Punk, Rock

Hudba je světový fenomén, který pro každého z nás představuje jiný význam, avšak existuje minimum lidí, jenž se netěší jeho oblibě. Za tento fakt můžeme poděkovat dnešní vyspělé době, neboť ta se postarala o různorodost žánrů, množství kapel či jednotlivců a nespočet zvukových efektů. Kdybychom si dali práci s menším průzkumem, jistě by nás překvapil výsledek, jelikož spousta jedinců tvrdí, že muziku nikterak neposlouchá. Možná doma netančí na nejznámější hitovky, jízdu tramvají si dovedou představit bez ipodu a pseudonym Lady Gaga je jím zcela cizí, to však neznamená, že hudbu neposlouchají, minimálně jsou ji ovlivněni. Muzika jako taková je již řadu let součástí každodenního života a stala se jakýmsi denním chlébem. Stačí když si vzpomenete, co vás probouzí z tvrdého spánku. Pokud to není domácí mazlíček či plakající ratolest, jedná se o budík vyluzující ze svých útrob vámi zvolenou hudbu. V dopravním prostředku se taktéž setkáte s prostředníkem hudby – rádiem, obchodním dům vaše slechy zahalí popovými novinkami a restaurace vás přivítá jemnou melodií povzbuzující chuťové pohárky. Hudba je zkrátka skvělým doplňkem při nakupování, cestování, přemýšlení či dokonce během nervózního rande.

Hudba jako nesmrtelný světový hit! (http://www.blackstyle.cz)

Vzhledem k tomu, že se hudba stala jedním z nejdůležitějších faktorů vůbec, jde ruku v ruce s filmařstvím, uměním, ale také s módou. Hudba 21. století již neznamená pouze zvukovou kulisu, ale také vizuální prožitek, který umocní dokonalý videoklip, kterými se hemží nejedna televizní stanice. A co by to bylo za nahrávku bez precizního make-upu, značkového oblečení Nike či Alpha Industries, extravagantního ,,hair stylu“ a podobně. Dnes popularitu hudební hvězdy neurčuje pouze pronikavý hlas, ale také celková image a sledovanost na YouTube. Tím se dostáváme také ke zmiňované kombinaci muziky a umění, neboť k vytvoření poutavého videoklipu je zapotřebí nejenom spousta financí, ale také nevídaný talent. V nepřeberném množství záznamů narazíte na futuristické kousky, černobílé klasiky, veselé momenty, nebo třeba tanec s deštníky.

V neposlední řadě nesmíme opomenout ani hudební provedení na jevišti, řeč je samozřejmě o muzikálech, operách a operetách, jenž se stále těší nevídanému zájmu. Za poslední dekádu si kvanta fanoušků našla také filmové muzikály, které sesbíraly i několik světových ocenění. Avšak klasikou mezi klasikami zůstávají například Pomáda, Hříšný tanec či Horečka sobotní noci.

Hudba jako nesmrtelný světový hit! (http://www.blackstyle.cz)

Baví nás oblečení pro rockery, metalisty, punkery i emo fans.