26/4
Rockabilly oblečení / Elvis Preslye a jeho následovníci v 21. století

Rockabilly oblečení / Elvis Preslye a jeho následovníci v 21. století

26. dubna 2012 v 15.00, Ostatní

Nejdříve si jako vždy připomeneme pár informací o daném stylu, tedy tentokrát o stylu Rockabilly, který patří mezi nejstarší styly rokenrolové hudby a své kořeny má již v padesátých letech minulého století. Za ty desítky let si styl Rockabilly získal mnoho příznivců, ovšem také zažil dostatečný počet pádů. V uplynulých letech popularita tohoto ikonické stylu roste, právě proto je potřeba ho dobře poznat a rozčlenit také oblečení, které příznivci stylu Rockabilly oblékají.

Samotný název Rockabilly je složen z pojmů rock a hillbilly, přičemž slovem hillbilly se označují obyvatelé odlehlých míst na východě Spojených států, takže zde můžete najít také odkaz na country hudbu. Vliv na tento styl měla také hudba swingová, bluesová a boogie woogie. Nesmíme zapomenout ani na nejvýznamnější interprety a skupiny, takže si připomeneme jména Elvis Presley, Bill Haley, Johny Cash nebo Buddy Holly.

Rockabilly oblečení / Elvis Preslye a jeho následovníci v 21. století (http://www.blackstyle.cz)

To bylo něco málo k historii, ovšem věříme, že většina příznivců hudby Rockabilly jsou s těmito základy seznámeny a nyní se vrhneme na oblečení a účesy typické pro tento styl. Během posledního roku popularita Rockabilly vrostla, to ovšem měla i dopad na módu, i když kořeny z padesátých let nelze jednoduše zničit. Hlavními rysy nadále zůstávají dlouhé šaty, okázalé boty, kožené bundy či trička s výraznými potisky. Co se týče účesů, především tedy dámských, většina kadeřnic pravděpodobně nebude vědět, když ji oznámíte, že chcete ostříhat na Rockabilly, takže doporučujeme vzít s sebou fotku slečny z šedesátých let. Každopádně muži dostatečným množstvím pomády nic nezkazí.

Abychom vám pouze netloukly do hlavy historii a dress style Rockabilly, ukážeme vám, kde svůj šatník vyzbrojíte kvalitními a značkovými kousky. Prozkoumejte tedy sekci Rockabilly na Metalshop.cz, kterou naleznete zde. Jako bonus jsme si pro vás připravili inspiraci, již naleznete pod tímto textem.

Rockabilly oblečení / Elvis Preslye a jeho následovníci v 21. století (http://www.blackstyle.cz)Rockabilly oblečení / Elvis Preslye a jeho následovníci v 21. století (http://www.blackstyle.cz)Rockabilly oblečení / Elvis Preslye a jeho následovníci v 21. století (http://www.blackstyle.cz)Rockabilly oblečení / Elvis Preslye a jeho následovníci v 21. století (http://www.blackstyle.cz)

zdroj: metalshop.cz

Baví nás oblečení pro rockery, metalisty, punkery i emo fans.